Упутство за пријаву на конкурс и корисне информације

Пријава на конкурс за мобилност на партнерском универзитету

1. Након што Европска комисија одобри грантове за стипендије и након што се потпише
    Међуинституционални споразум, отвара се конкурс за размену студената и особља.
  2. Конкурс се објављује на сајту Факултета и Универзитета.
  3. Приликом припреме документације, потребно је пажљиво прочитати конкурс и  мејлом
    послати документацију која се тражи. Посебну пажњу треба обратити на језик на
    коме се тражи документација.
  4. Уколико се ради о документацији која није на српском језику, иако је препорука
    да превод документације буде од судског тумача, ако то експлицитно не стоји
    у конкурсу, превод не мора бити од судског тумача.
  5. Уколико се у конкурсу за студенте тражи нацрт Уговора о учењу / листа предмета
    коју би студент слушао на размени, потребно је одабрати предмете са партнерског
    универзитета (пронаћи информације о курсевима на сајту партнерског универзитета)
    уз консултације са академским координатором са одсека. Списак академских
    координатора
    се налази на сајту ФФ, а формулар који се може користити за Уговор о учењу се налази на линку.
  6. Уколико се у конкурсу за особље тражи позивно писмо или сагласност од партнерског
    универзитета, потребно конктактирати са партнерским универзитетом и затражити такво писмо.
  7. Сви кандидати који се пријаве на конкурс ће добити обавештење о приспећу мејла. Након што се
    заврши конкурс све приспеле пријаве прегледа комисија у саставу: Еразмус+ институционални
    координатор, Erazmus+ академски координатор и Erazmus+ административни координатор.
  8. Коначну одлуку о додељеним стипендијама доноси партнерски универзитет.
  9.  У зависности од броја пријављених кандидата и обима посла, очекује се да процес
    одабира кандидата траје и до месец дана од затварања конкурса.
  10. Сви кандидати ће бити мејлом обавештени о резултатима конкурса путем мејла.

Пријаве на конкурс за мобилност на ФФ

1. Уколико се у конкурсу за особље на партнерском универзитету тражи позивно писмо или сагласност од нашег Универзитета / Факултета, потребно је да академски координатор са одсека упути наставника из иностранства на наставника који се на нашем Факултету бави истом или сличном области. Уколико се постигне договор о плану боравка наставника из иностранства, позивно писмо или сагласност пише предметни наставник.
  2. Након што партнерски универзитет пошаље номинације, комисија у саставу - Erazmus+ институционални координатор, Erazmus+  академски координатор и Erazmus+ административни координатор, прегледа пријаве и одлучује о прихватању кандидата о чему обавештава партнерски универзитет.

Врх стране